• خانه
  • نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون های جی پلاس

نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون های جی پلاس 

تلویزیون جی پلاس

برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون های جی پلاس توجه داشته باشید که باید به ارامی و خیلی با ملایمت برخورد کنید پون چون کوچکترین فشاری باعث میشود صفحه تلویزیون به راحتی خراشیده شود و امکان دارد لایه های بازتاب نورشان از بین برود . حتی وارد کرد و حتی فشار اوردن به صفحه نمایش تلویزیون در حین تمیز کرد با دستمال احتمال به وجود امدن پیکسل سوختگی را بسیار زیاد میکند .

پیکسل لامپ های بسیار کوچکی هستند که با نور دادن به پنل تلویزیون باعث پدید امدن تصاویر میشوند .

تلویزیون جی پلاس

بهترین روش تمیز کردن تلویزیون جی پلاس چیست ؟

از انجا که تلویزون های ال ای دی جزء وسایل گران قیمت خانه به حساب میاد توصیه میشود که ترجیهان نزدیک به اشپزخانه نباشد چون در محیط اشپزخانه امکان لک شدن یا نشستن چربی غذا های سرخ کردنی به مرور زمان روی دستگاه امری اجتناب ناپذیر است ولی به هر حال هر جای خانه که باشد گردو خاک روی صفحه نمایش و خود دستگاه مینشیند

سعی کنید تلویزیون شما دور از دسترس کودکان بگذارید چون بچه ها با لمس کردن دستگاه باعث به وجود امدن لک و چربی روی صفحه نمایش تلویزیون میشوند .

به طور کلی توصیه میشود هفته ای یک بار تمیز کنید ( کافیه ) 

برای تمیز کردن تلویزیون از یک دستمال پارچه ای خیلی نرم استفاده کنید . توصیه من این است که از یک دستمال عینک خوب استفاده کنید تو تمام این سال ها متوجه شدم دستمال عینک از همه چیز بهتر است و دستگاه مثل روز اولش میشه بدون اینکه صفحه نمایش حتی خط های خیلی ریز بیفته .

حتی اگر صفحه نمایش شما لکه چربی هم داشته باشد با کمی نم ناک کردن دستمال عینک خود به راحتی تمیز میشود

نم دستمال بسیار کم باشد جوری که فقط کمی نم ناک شود .

به هیچ عنوان برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون از دستمال کاغذی استفاده نکنید باعث به وجود امدن خط های بسیار ریز روی پنل دستگاه میشود .

هرگز برای تمیز کردن صفحه نمایش از هیچ محلول شستشو و مایع ضد عفونی خاصی استفاده نکنید .

تمام این محلول های شستشو موجود در بازار که به اسم تمیز کننده ی تلویزیون به شما میفروشند صرفا جنبه بازاریابی و سو استفاده را دارد وگرنه دستگاه شما با یه دستمال عینک نمناک عین روز اولش میشه ( حتما امتحان کنید ) قبل از اینکه بخواین از این محلول ها استفاده کنید .

توجه داشته باشد که هنگام تمیز کردن صفحه نمایش دستگاه با دستمال عینک یا هر دستمال دیگه ای که خودتون صلاح میدونید به هیچ عنوان بر روی صفحه نمایش تلویزیون فشار نیاورید چون امکان دارد پیکسل های دستگاه اسیب ببیند .

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون جی پلاس Gplus

همیشه شرکت های معتبر دفترچه راهنمای محصول را داخل بسته بندی قرار میدهند درن دفترچه راهنمای تلویزیون روش های تمیز کردن دستگاه مخصوص به هر برندی ذکر شده است حتما دفترچه راهنمای محصول را قبل از استفاده مطالعه فرمایید .خیلی از مشتریان محترم اصلا توجهی به این موضوع نمیکنند در صورتی که موضوع بسشار مهمی است

نکته : اگر برای تمیز کردن دستگاه خود از روش هایی غیر از انچه که در دفترچه راهنمای محصول توضیح داده شده توسط شرکت سازنده محصول استفاده کنید دستگاه شما اگر اسیب ببیند شامل گارانتی و تعمیر رایگان نمیشود و هر گونه اسیبی ببیند به عهده مصرف کننده میباشد .

توجه داشته باشید که هنگام تمیز کردن تلویزیون جی پلاس دستگاه باید حتما خاموش بوده و کاملا خنک باشد . یعنی این طور نباشه که ساعت ها روش بوده دستگاه داغ کرده بعد ان را خاموش و شروع به تمیز کردن نمایید . بهترین زمان برای این کار صبح ها میباشد . چون دستگاه در طول شب خاموش بوده

یه نکته دیگر که مونده اینکه اگر تلویزیون شما لکه چربی داشت که با دستمال عینک یا هر دستمال دیگه ای که استفاده میکنید تمیز نشد میتنید کمی سرکه واب رو با هم مخلوط کنید نسبتشون به هم دیکه یه اندازه باشه مثلا تو یک لیوان نصف اب بریزید نصف سرکه دستمال رو کامل داخل لیوان کرده به طوری که کاملا خیس شود ان را بیرون بیاورید کاملا بچلونید جوری که اصلا ازش قطره ابی چکه نکن وبعد میتونید به راحتی لکه های چربی را تمییز کنیید .

حتما این نکات را رعایت کنید 

برای تمییز کردن صفحه نمایش تلویزیون جی پلاس  Gplus به هیچ عنوان از مواد شوینده و الکل استفاده نکنید این مواد باعث میشود به مرور لایه های بازتاب نور از بین برود و صفحه نمایش تلویزیون شما بعد از مدتی تصاویر را به صورت تار و ابری نشان دهد .

هیچ گاه به صورت مستقیم اب و یا هیچ محلول شستشوی دیگری را به صفحه نمایش تلویزیون خود به صورت مسقیم اسپری نکنید چون این کار اسیب جدی به صفحه نمایش دستگاه وارد میکند و هزینه تعمییر ان بسیار بالاست در بعض از موارد این خسارت قابل جبران نیست و مجبور به تعویض دستگاه میشوید .

هرگز از دستمال های کاغذی حوله ای و بافت و پارچه های ضخیم استفاده نکنید .

پایان

تلویزیون جی پلاس

معایب تلویزیون های جی پلاس 

خواندن تاریخچه تلویزیون جی پلاس  Gplus

برای خرید تلویزیون جی پلاس کلیک کنید .